Digitální okénka

5 NEJLEPŠÍCH BEZPLATNÝCH KURZŮ DIGITÁLNÍHO MARKETINGU

Hledáte základní stavební kámen pro vaši cestu digitálním marketingem? Jaké marketingové kurzy vám můžeme doporučit? Které certifikace stojí opravdu za to? Vybrali jsme pro vás 5 bezplatných kurzů, které vás provedou základy internetového marketingu.

Digitální garáž od Google

Prvopočátkem vaší cesty by měl být online kurz Digitální garáže od společnosti Google. Tento roky fungující kurz, který už mnozí mají úspěšně dokončený, se může stát skvělým základem vašeho chápání online marketingového světa. Kurz je rozdělený do několika modulů, každý modul má ještě své dílčí části, v nichž budete proškoleni výukovými videoblogy. Na konci každého modulu vás čeká průběžný test, po dokončení celého kurzu závěrečná zkouška a udělení certifikátu. V kurzu zjistíte, jak funguje vyhledávání, co je to obsahová síť a jak můžete v rámci vyhledávání efektivně inzerovat své produkty. Kurz je spíše obecnější formy, každý si tedy přijde na své. Digitální garáž je skvělým výchozím bodem pro vaše další působení v digitálním světě.

Google Digitální Garáž

Google Analytics od Skillshop

Pokud již máte určité zkušenosti s on-line marketingem, je pro vás Digitální garáž procházka růžovou zahradou. Rozvíjejte své znalosti dalšími kurzy od Googlu. Jedním z těchto kurzů je v rámci sekce Skillshop kurz zaměřený na Google Analytics. Naučte se, jak vyhodnocovat data na vaší webové stránce či e-shopu a zlepšete tím své podnikání. V tomto kurzu naleznete několik sekcí, které doporučujeme všechny postupně projít. Výsledkem vaší snahy bude správné stanovení měřících technik na webu či nakouknutí pod pokličku tzv. remarketingu.

Klasické, tzv. Universal Analytics však k prvnímu červenci roku 2023 ukončují svou činnost, může se zdát, že kurzy již tedy nejsou aktuální. Nemůžete však být dále od pravdy. Google pro nás totiž připravil kurzy pro nově vyvíjené Google Analytics 4, které jsou ke studiu už i v českém jazyce.

Google Ads od Skillshop

Dalším stéblem trávy jsou u společnosti Google její kurzy pro nástroj Google Ads, online reklamní službu, díky které můžete ve vyhledávání oslovovat své potenciální zákazníky. Kurz v rámci sekce Skillshop, který se týká právě nástroje Google Ads, doporučujeme splnit všem PPC specialistům, kteří tvoří, vyhodnocují a optimalizují jednotlivé kampaně svých klientů.

Kromě výše uvedených kurzů ke Google Analytics a Google Ads lze ve Skillshopu najít několik dalších kurzů, které by se do vašeho portfolia mohli hodit. Seznam všech kurzů naleznete ZDE.

Google všechny kurzy

Blueprint od Facebook

Tento bezplatný seznam kurzů je skvělý pro každého, kdo se alespoň trochu opírá o obchod na Facebooku. V desítkách krátkých sekcí se dozvíte vše potřebné o reklamě na této sociální síti a zjistíte, kde všude se zobrazují reklamy na Facebooku. Kurzy jsou vhodné i pro obsahové kreativce, kteří se díky kurzům o komunikaci mohou zlepšovat kupř. v budování své vlastní komunity.

Díky propojení Facebooku a Instagramu nepřijdete ani o tuto druhou oblíbenou sociální síť! Jak inzerovat na Instagramu? Co vše je důležité sledovat u profilů? To vše vám přináší Blueprint na zlatém podnose.

Seduo

Poslední a ryze českou vzdělávací platformou je Seduo. Na stránkách této edukační domény naleznete bezpočet kurzů, a to nejen v oblasti digitálního marketingu. Všechny marketingové kapacity tuzemského trhu na jednom místě? Ano, to vše je na Seduo. Doporučujeme vždy volit kurzy především dle hodnocení od minulých zúčastněných. A kdo by se chtěl dále vzdělávat a prohlubovat své marketingové myšlenky, může si dopřát a zaplatit nějaký z placených kurzů.

Pokud víte, že marketing je nedílnou součástí vašeho obchodu, ale kurzy pro vás nejsou to pravé ořechové, obraťte se na Digitálku a domluvte si spolupráci!

Obsah jednotlivých kurzů je pro naše kolegy denní chléb.