Digitální okénka

5 TYPŮ MOBILNÍCH APLIKACÍ, KTERÉ BY NEMĚLY CHYBĚT V MOBILU ŽÁDNÉHO MARKETÉRA

Marketing jde dnes dělat i prostřednictvím chytrého telefonu! Jak na marketing v mobilních aplikacích? Jaké aplikace můžete pro svůj marketing využít? A jaké marketingové aplikace používáme u nás v Digitálce? Přinášíme vám 5 typů mobilních aplikací, které by neměly chybět v mobilu žádného marketéra.

1. Aplikace pro správu webů a e-shopů

Webové stránky či e-shopy jsou v současném světě online marketingu na svém vrcholu. Všechny úkony můžete udělat přímo v redakčním systému webových stránek na stolním PC nebo ve svém notebooku. Co ale dělat v případě, že u sebe nemáte počítač? V tom případě jsou mobilní aplikace alespoň částečnou záchranou! V mobilních aplikacích nelze udělat úplně všechno jako v jejich PC verzích, nicméně obsluha blogu skrze mobilní aplikaci redakčního systému WordPress je alespoň částečným požehnáním v řešení této nenadálé situace. Pokud ke správě e-shopu využíváte např. systém WooCommerce, tak i ten má svou vlastní mobilní appku.

2. Aplikace od společnosti Google

Dalším typem aplikací, které můžete pro svůj marketing hojně využívat, jsou mobilní aplikace od společnosti Google. A nemyslíme tím jen online Dokumenty Google. První skvělou aplikací je Google Analytics. Aplikace má sice trochu jiné rozhraní než ve webovém prohlížeči, i tak v ní ale naleznete vše potřebné. V reálném čase vám vyobrazí např. aktuální počet uživatelů, dále můžete frekvence uživatelů porovnávat mezi sebou v různých časových intervalech, anebo zjistíte, odkud uživatelé na vaše webové stránky chodí.

Samotnou kapitolou je poté aplikace Google Ads, skrze kterou učiníte všechny důležité kroky při tvorbě anebo úpravě vašich kampaní či reklamních sestav. Součástí aplikace je také reálné vyobrazení všech důležitých atributů jako jsou počty zobrazení reklam anebo prokliky skrze reklamu na cílový web.

3. Aplikace sociálních sítí

Tady asi není třeba nic podstatného dodávat. Mobilní aplikace typu Facebook či Instagram máme v chytrých mobilech skoro všichni. Zkuste ale pro svůj marketing využít i jinou sociální síť: velký boom momentálně zažívá kupř. TikTok. Pokud uznáte za vhodné a pro vaše podnikání to dává smysl, vyzkoušejte novou sociální síť BeReal, která sází převážně na autenticitu obsahu.

4. Aplikace pro plánování obsahu

Výše uvedené sociální sítě jsou v online marketingu opravdu důležité, k čemu by ale jejich správa byla, pokud byste neměli dopředu daný obsahový plán a nevěděli, jak budou vaše příspěvky vypadat, anebo kdy je vhodné jednotlivé fotky a příběhy zveřejňovat.

Různých plánovačů naleznete celou řadu, dokonce i Facebook má plánovač obsahu v sobě naimplementovaný. My v Digitálce však sázíme na Kontentino, které nás oslovilo svým jednoduchým rozhraním, uživatelsky přívětivým prostředím, a také skvělou podporou při řešení jakéhokoliv tvůrčího problému.

5. Aplikace pro kreativní tvorbu

Vyřádit se v grafice, a přitom se nenechat unést a zachovat stále stejnou komunikační linku napříč všemi vašimi kanály? Využijte různé mobilní aplikace pro úpravu fotografií či videí. Naprostým základem jakékoliv grafiky se v dnešní době stala Canva. V mobilní aplikaci naleznete vesměs všechny funkce, jaké jsou dostupné na webu Canvy. Zvládnout kreativní stránku věci nikdy nebylo lehčí! Vyzkoušejte Canvu a vězte, že nic jiného už používat nebudete!

Které aplikace používáme u nás v Digitálce? Všechny! Svěřte váš online marketing do našich rukou. Zajistíme redesign vašich webových stránek, provedeme různé grafické práce, anebo opět nakopneme vaše sociální sítě k těm správným číslům. Kontaktujte nás a zjistěte možnosti spolupráce.