Komunikace

JAK OBNOVIT POZASTAVENÝ FIREMNÍ ZÁPIS NA GOOGLE MOJE FIRMA?

Máte pozastavený firemní zápis na Google Moje Firma? Chtěli byste jej opět přivést k životu? V novém článku vám poradíme, jak hladce obnovit pozastavený firemní profil na GMB.

Proč máte pozastavený firemní profil na Google?

V rámci správy firemního profilu ve vyhledávání na Google může nastat situace, že se váš zápis z ničeho nic uzamkne, a vy následně nejste schopni provést jakékoliv úpravy. S největší pravděpodobností jste porušili některou z podmínek od společnosti Google a váš profil je nyní pozastaven. Mezi časté důvody, proč jsou firemní zápisy na Google blokovány, patří:

  • zveřejnění zakázaného obsah (urážlivý obsah, hrubý jazyk, sexuální podtext, …)
  • zkreslení informací o firmě (fotografie z fotobanky, klamání uživatele, …)
  • nepravdivé informace (špatná a neexistující adresa, zastaralá nabídka, …)

Správnost obsahu a informací o vaší společnosti bere Google opravdu vážně, proto je nutné mít ve svém firemním profilu zahrnuté jen a pouze pravdivé informace: správnou adresu, autentický obsah či fotografie, případně také odpovídající firemní kategorii a realistický popis vaší firmy.

Obnova pozastaveného profilu krok za krokem

Firemní profil je pozastavený, co dělat dále a jak se můžete bránit? Existuje jednoduchá možnost, jak můžete svůj profil obnovit. Na této webové stránce vás Google provede intuitivním formulářem:

  1. Pokud jste ještě tento formulář nevyplňovali, zaškrtněte v prvním kroku „NE
  2. V druhém kroku se Google ujišťuje, že jste oficiálním zástupcem firmy/účtu
  3. V dalších krocích se Google ptá na další doplňující informace k této věci (např. zda máte správně vyplněnou adresu, zda máte na adrese osobní kontakt se zákazníky apod.)
  4. Na úplném konci formuláře se vyplňují kontaktní údaje na vás, případně i informace související s firemním zápisem. K formuláři můžete přidat také dokumenty anebo fotografie.
  5. Poté formulář můžete odeslat a čekat na odpověď od Googlu. Do jednoho týdne se Google podpora začne vaší věci věnovat. Pokud ne, klidně se připomeňte a odešlete ještě jednou tento aktualizovaný formulář k obnově vašeho firemního profilu.

Pokud vám ani toto nepomohlo, ozvěte se nám do Digitálky, a my na váš problém hodíme nezávislé očko.

Tipy od Digitálky, jak vylepšit svůj firemní zápis

Pozastavení profilu lze jednoduše předejít. Postačí k tomu umisťování aktuálního a pravdivého obsahu o vaší společnosti. Mějte jednotlivé firemní atributy správně vyplněné, nabídněte uživatelům aktivní prokliky směrem na web, případně na přímý kontakt (telefon, e-mail).

Využijte také možnost umístění vašich produktů, případně služeb, které značně zlepšují vaši viditelnost v Mapách od Googlu. Pravidelně umisťujte k firemnímu zápisu také podnikové aktuality, časově omezené nabídky (slevy, akce) anebo rovnou nalákejte uživatele na vaši firemní událost (např. den otevřených dveří).

Nevíte si rady, jak pracovat s firemním profilem? Nic se neděje, od toho tu jsme my! Zavolejte anebo napište do Digitálky, správu vašeho firemního profilu si s chutí vezmeme na starosti.