Digitální okénka

BING PLACES FOR BUSINESS

Je vaše firma na Bingu? Pravděpodobně ano, jen o tom možná ještě nevíte. Vyhledávač Bing společnosti Microsoft umožňuje firmám vytvořit firemní zápis, aby je uživatelé mohli snadno dohledat ve výsledcích vyhledávání, mapách a dalších službách Bing. Bing places for business je bezplatná služba, která funguje na stejném principu jako Google my Business (Google Business Profile).

Vyhledávač Bing

V dubnu letošního roku překonal vyhledávač Bing 100 milionů denně aktivních uživatelů. Nemalý vliv na tom má samozřejmě jeho chatbot Bing (Bing Chat AI), který se svezl na všeobecné popularitě konverzačních robotů.

V Česku je Bing třetí největší vyhledávač s podílem na objemu vyhledávání 3,47 % (první místo zaujímá Google s 82,22 %, následuje Seznam s 12,81 %).

Bing places - graf

Ač se objem vyhledání může zdát jako malý, stále Bing představuje jedno z míst, kde vás mohou vaši zákazníci najít. Vytvořením firemního zápisu na Bingu zvýšíte šanci, že se vaše společnost objeví ve výsledcích vyhledávání pro uživatele, kteří preferují Bing před Googlem či Seznamem.

Mapy bing a místa bing

Jak založit firemní zápis na Bingu?

Je to velmi jednoduché. Pokud chcete přidat svoji firmu na Bing nebo změnit informace o firmě, přejděte na stránku Bing places for business. Zde máte následně možnost firmu zaregistrovat či aktualizovat informace, které se o ní mají zobrazovat. V případě registrace nové firmy je nutné ještě podnik ověřit přes PIN kód, který dorazí na vaši adresu, e-mail či telefon.

Synchronizace Bing places for business s Google my Business

Další možností je synchronizace Bing places for business s Google my Business, kdy se importují všechna firemní data z Google Moje Firma do Bing places for business. Tento postup se určitě vyplatí, pokud spravujete vícero firemních zápisů. Po importu nezapomeňte zkontrolovat všechny údaje a doplnit chybějící. Pokud jste u firemního zápisu na Googlu měli uvedeny v URL adrese UTM parametry pro odlišení návštěvnosti v Google Analytics, je nutné na Bing places for business vložit novou URL adresu.

https://www.nazevwebu.cz/?utm_source=bingplaces.com&utm_medium=organic&utm_campaign=Bing-places-for-business

Po přidání firmy na Bing places for business doporučujeme zároveň manuální kontrolu ve výsledcích vyhledávání na Bingu. Především se jedná o správnost zobrazování všech kontaktních informací a kategorie byznysu. Častokrát se totiž stává, že vaši firmu Bing zařadí do nesprávné kategorie.

Bing Places - Digitálka

Jak optimalizovat firemní zápis na Bingu?

Stejně jako v případě Google Moje Firma je důležité, abyste firemní zápis na Bingu udržovali aktuální, reagovali na všechny recenze (ano, i ty negativní) či průběžně nahrávali nové fotografie. Zápis na Bingu ještě neumožňuje vkládat příspěvky, nabídky, menu či produkty, ale co není, může být. O všech novinkách vás budeme informovat na našem blogu či sociálních sítích.

Pokud byste potřebovali pomoci s firemním zápisem na Bingu, neváhejte nás kontaktovat.