Digitální okénka

JAK SLOUČIT DVĚ STRÁNKY NA FACEBOOKU?

Máte dvě shodné firemní stránky na Facebooku? Rádi byste tyto duplicitní stránky sloučili v jednu? A na co byste rozhodně neměli zapomenout, pokud se pro sloučení rozhodnete? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak postupovat.

Jak na sloučení stránek na Facebooku?

Jednou z užitečných funkcí, kterou Facebook již nějakou dobu nabízí, je sloučení dvou duplicitních stránek do jedné. Hned zkraje je nutné si vysvětlit dva důležité pojmy, a tím je:

  • Zdrojová stránka neboli Source page – Tuto stránku označuje Facebook jako duplicitní či slučovanou. Tato stránka bude nenávratně z prostředí Facebooku vymazána včetně celého jejího obsahu.
  • Cílová stránka nebo Destination page – Primární stránka, která jako jediná po procesu sloučení na Facebooku zůstane aktivní.

Během slučování dvou shodných stránek na Facebooku je důležité mít tyto dva pojmy na paměti a znát jejich rozdíly, jelikož výsledek bude u obou stránek značně odlišný.

Co vše zmizí a co zůstane zachováno?

Sloučení dvou stránek na Facebooku neznamená, že se vaše jednotlivé příspěvky či fotografie z duplicitní stránky propíší do primární stránky, kterou si hodláte ponechat. Na cílovou stránku se nepřesunují žádné vaše příspěvky, fotky či videa, nýbrž jen a pouze fanoušci ze zdrojové stránky, lidé sledující zdrojovou stránku a oznámení polohy na tomto místě. Cílová stránka tedy zůstává de facto beze změny, respektive zůstává zachována s celým jejím obsahem. Co se týče duplicitní stránky, tak ta bude nenávratně vymazána, a to včetně veškerého jejích obsahu.

Jaké jsou podmínky sloučení dvou stránek na Facebooku?

Sloučení dvou stránek na Facebooku má několik omezení, na které je třeba brát zřetel, abyste se nedostali do zbytečných komplikací. Obě slučované stránky musí mít stejné jméno, musí představovat stejnou věc a vy musíte být administrátorem obou slučovaných stránek. Jednotlivé údaje, např. fyzické sídlo firmy, musí být shodné a obě stránky musejí být ze strany Facebooku ověřené. Pokud máte během slučování jakékoliv potíže, doporučujeme problém řešit pomocí podpory na Facebooku.

Jak postupovat při sloučení dvou stránek na Facebooku?

Jak ale na samotné sloučení duplicitních stránek? Klikněte na tento ODKAZ (musíte být přihlášeni na Facebooku) a zde do jednotlivých kolonek vyplňte zdrojovou a cílovou stránku. Pokud spravujete své stránky v Business Manageru, klikněte na tento ODKAZ, kde provedete obdobný postup. Následně vám již Facebook skrze formulář bude napovídat, jak dále máte postupovat.

Na tyto věci nezapomeňte!

Proces sloučení dvou stránek na Facebooku je poměrně zdlouhavá záležitost. Facebooku zabere několik dní vaši žádost zpracovat, posoudit a posléze obě stránky sloučit do jedné jediné. Před sloučením doporučujeme vypnout reklamní kampaně na obou stránkách, pokud zůstanou zapnuté, Facebook nemůže stránky sloučit. Skvělou možností ochrany dat před jejím výmazem je zálohování obsahu vaší facebookové stránky. Celý postup, jak svá data stáhnout, naleznete ZDE. Před samotným sloučením stránek vám také doporučujeme všechny své fanoušky o tomto kroku informovat a motivovat je k tomu, aby se stali fanoušky stránky nové.

Stejný důraz klademe i na podmínky sloučení – pozorně si zkontrolujte potřebné údaje, které musí být shodné na obou stránkách, a které jsou ze strany Facebooku vyhodnocovány. Pokud totiž vaše stránky nevyhovují stanoveným požadavkům, má Facebook plné právo a možnost obě vaše stránky nenávratně vymazat.

Pokud si nejste i nadále jisti, jak při slučování stránek postupovat,
neváhejte nás kdykoliv kontaktovat!