Digitální okénka

JAK SMAZAT ÚČET NA INSTAGRAMU KROK ZA KROKEM?

Tohle asi není rada, kterou byste očekávali od marketingové agentury, ale čas od času nás klienti osloví i s touto žádostí. Nejčastěji se jedná o duplicitní účty, firemní účty, které potřebují totální restart, nebo účty uživatelů, které prostě a jednoduše přestal Instagram bavit. Jak postupovat v případě, že chcete smazat svůj účet na Instagramu? Jaký je rozdíl mezi smazáním a deaktivací? Na našem blogu najdete návod, jak na to.

Smazání účtu na Instagramu

Ať už vás k odstranění profilu na Instagramu vedou jakékoliv důvody, tak ke smazání vašeho účtu nevede nikterak zdlouhavá cesta. Celý proces smazání je vesměs jednoduchý a lze je shrnout v několika krocích. Je nutné však rozlišit tzv. dočasné zrušení a trvalé smazání účtu na Instagramu. Obě možnosti si nyní shrneme a představíme vám, jak z pohodlí webového prohlížeče účet na Instagramu odstranit.

Dočasné zrušení účtu na Instagramu – deaktivace

Deaktivaci neboli dočasné zrušení účtu lze chápat jako skrytí profilu v rámci Instagramu. Nebudete vidět ve vyhledávacím okně, nikdo vás nebude moci najít, nikdo se nedostane k vašim fotkám, videím či komentářům u příspěvků. Oproti trvalému zrušení lze tento úkon kdykoliv navrátit zpět a na Instagramu váš profil opět aktivovat.

Postup deaktivace účtu je následující:

  1. Klikněte na tento odkaz (je nutné se přihlásit ke svému účtu)
  2. Instagram se vás zeptá na důvod deaktivace profilu
  3. Zadejte své heslo a potvrďte deaktivaci profilu
Deaktivace účtu na Instagramu

Trvalé zrušení účtu na Instagramu – odstranění

Oproti výše uvedené deaktivaci je tzv. odstranění účtu nevratným procesem, při němž dojde ke kompletnímu smazání profilu (Stories, příspěvků, soukromých zpráv či komentářů). Nadále nikdo nebude moci používat ani vaše zvolené uživatelské jméno.

Postup odstranění profilu je následující:

  1. Klikněte na tento odkaz (je nutné se přihlásit ke svému účtu)
  2. Instagram se vás zeptá na důvod odstranění profilu
  3. Zadejte své heslo a potvrďte odstranění profilu
Odstranění účtu na Instagramu

Pokud byste si smazání svého profilu přeci jen rozmysleli, tak Instagram ponechává odstraněné účty celý jeden měsíc de facto v záloze, stačí se jen přihlásit a váš účet je opět aktivní. Pokud se nepřihlásíte, je po uplynutí této měsíční lhůty váš profil nenávratně smazán.

Jak stáhnout data z Instagramu?

Pokud nechcete o své příspěvky, fotky či soukromé zprávy přijít, můžete si všechna data z Instagramu jednoduše stáhnout. Klikněte na tento odkaz a zobrazí se vám níže uvedené okno. Zadáním svého e-mailu požádejte o soubor s daty týkající se vašeho profilu. Dále postupujte podle pokynů s přijatém e-mailu.

Stažení dat z Instagramu

Pokud byste ještě chtěli dát Instagramu šanci, svěřte správu do našich rukou!