Komunikace

JAK VYTVOŘIT ODKAZ PRO RECENZE ZÁKAZNÍKŮ NA GOOGLE MOJE FIRMA?

Chtěli byste své zákazníky vyzvat, aby vám zanechali recenzi na Googlu? Můžete jim popsat, aby si otevřeli Googlu, tam napsali název vaší firmy a že vpravo se jim zobrazí takový rámeček s vaší firmou a tam… Nebo můžete jednoduše vytvořit odkaz, na který mohou vaši zákazníci kliknout a napsat recenzi nebo udělit hodnocení vaší firmy na Googlu.

Jak vytvořit odkaz z Vyhledávání Google?

Vyhledejte svůj firemní zápis na Google Moje firma a klikněte na možnost Napsat recenzi.

Napsat recenzi Google Moje firma

URL, která se vám zobrazila, zkopírujte a vložte do adresního řádku. Zobrazilo se vám okno, v němž můžete přidávat hodnocení a recenze? Výborně! Máte vytvořený odkaz ve Vyhledávání Google. Odkaz v takovéto podobě byste ale pravděpodobně svým zákazníkům posílat nechtěli. Využijte zkracovače URL a zkraťte si URL podle svých představ. Takto zkrácenou URL můžete poslat zákazníkům e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích.

Zkrácená URL pak může vypadat třeba takhle:
http://bit.ly/hodnotim-digitalku.

U zkrácených URL navíc můžete sledovat statistiku kliknutí na odkaz a v přehledu sledovat úspěšnost jednotlivých odkazů.

Jak vytvořit přímý odkaz na psaní Google recenzí?

Pokud se vám nepodařilo vytvořit odkaz z Vyhledávání Google, použijte Nástroj pro vyhledávání ID místa (Place IDs). Tento nástroj najdete zde: https://developers.google.com/places/place-id. Do vyhledávacího pole nástroje zadejte název své firmy nebo místa. Ze seznamu vyberte svoji firmu, klikněte na záznam, zkopírujte ID místa (Place ID) a identifikátor vložíte do následující adresy URL: https://search.google.com/local/writereview?placeid=<ID_mista>.

Výsledná URL s přidaným identifikátorem pak vypadá například takto: https://search.google.com/local/writereview?placeid=ChIJjVEvgHJ_CUcRpzUWBY_Nskk. Vytvořenou URL na psaní Google recenzí můžete zaslat zákazníkům s prosbou o zpětnou vazbu, nebo opět využít zkracovač URL a URL si zkrátit třeba takhle: http://bit.ly/digitalka-vysvedceni.

Proč jsou recenze na Googlu pro vaši firmu důležité?

Pročítání recenzí a procházení hodnocení je přirozenou součástí rozhodovacího nákupního procesu zákazníků. Nejenže vám recenze přináší cennou zpětnou vazbu od zákazníků, ale zároveň tvoří vaši online reputaci. Recenze se zobrazují spolu s hodnocením ve výsledcích vyhledávání na Googlu i v Mapách Googlu.

Chci vědět víc a zajímá mě, jaký mají vliv recenze? A co na to SEO?